POŠTOVNÉ ZDARMA!!!
při nákupu nad 3000 Kč

REMAEkoKom - Zelený bod
 1. Úvod
 2. Články o LED
 3. LED pásky do kuchyně

Články o LED / LED pásky do kuchyně

Rady pro výběr LED pásků pro osvětlení kuchyňské linky

 

Nainstalovat LED pásek je velice jednoduché a s trochou zručnosti to zvládne naprosto každý.

 

 1. LED pásky osvětlující kuchyňskou linku jsou určeny pro osvětlení pracovní plochy. Všeobecným doporučením je používat pro tyto účely studenou bílou barvu světla (někdy označovanou jako CW z anglického cold white, teplota chromatičnosti 6000K). Samozřejmě lze vybrat i teplou bílou barvu světla (WW – warm white, 3000K), v této variantě je však potřeba počítat se svítivostí nižší o 10-15%.
 2. V nabídce jsou LED pásky s různou svítivostí. Obecným pravidlem je, že výrobek s nižší svítivostí je levnější než ten s vyšší svítivostí. Zároveň platí, že vyšší svítivost vyžaduje silnější LED napájecí zdroj.
  1. LED pásky s chipy 3528 – svítivost cca 240lm/m; příkon 4,8W/m
  2. LED pásky s chipy 5050 – svítivost cca 720lm/m; příkon 14,4W/m
  3. LED pásky s chipy 5630 – svítivost cca 1500lm/m; příkon 14,4W/m
 3. LED pásky jsou prodávány buď v rolích po 5m nebo lze zakoupit rozměr kratší, pásky jsou dělitelné po 5cm. V případě nákupu po dílcích je cena výrazně vyšší, při nákupu větším než 2,5-3m se vyplatí koupit celou roli, i když vám určitý kus pásky zůstane navíc.
 4. LED pásky nesvítí samostatně, je tedy nutné vždy počítat s připojením na napájecí zdroj. Doporučujeme zakupovat pouze zdroje určené pro napájení LED svítidel, jiné varianty nezaručují 100% funkčnost. K dispozici jsou LED napájecí zdroje s kabelem nebo LED zdroje vestavné. Zdroj s kabelem jednoduše zapojíte do existující zásuvky (nebo elektrikář odstraní vidlici a připojí jej na přívodní kabel 230V), LED zdroj vestavný je určen pro připojení na přívodní kabel 230V. Pro odborníky máme samozřejmě k dispozici i LED napájecí zdroje se svorkovnicí.
 5. Pro perfektní fungování LED pásku je nutné zajistit dostatečné chlazení. Pokud se rozhodnete pro umístění pásku do hliníkové lišty opatřené čirým nebo matným difuzorem, máte vystaráno. Samozřejmě existuje i varianta použít LED pásek nalepený na hliníkovém chladicím profilu, v takovém případě je však nutné použít pásek se silikonovým krytím (tzv. IP65). Hliníkové lišty i profily je možné k lince buď přišroubovat šrouby se zápustnou hlavou, lze je však i přilepit silikonem nebo vteřinovým lepidlem.
 6. Pásek se v liště zasune do vyfrézované drážky. Pokud je pásek užší nebo použijete chladicí profil, pásek jednoduše přilepíte samolepkou umístěnou na jeho spodní straně.
 7. K propojení LED pásku se zdrojem existuje množství propojek, kabelů a konektorů, které usnadní samotnou instalaci, pracovat tedy můžete bez použití pájky.
 8. LED pásek lze stmívat, pokud mezi LED zdroj a samotný pásek nainstalujete stmívač LED pásky. Jedná se o malou krabičku se vstupem a výstupem pro kladný a záporný vodič. Svícení LED pásku je potom ovládáno pomocí dálkového ovladače ve tvaru přívěsku.
 9. S objednáním LED pásku pro Vaši kuchyň Vám rádi pomůžeme, pokud nám sdělíte například emailem (obchod@ledprovas.cz) nebo telefonicky následující údaje:
  1. méně(chip 3528)/více(chip 5050)/super(chip 5630) svítivý pásek?
  2. předpokládaná délka pásku?
  3. studená nebo teplá bílá barva světla?
  4. umístění v profilu nebo na páskovém chladiči?
  5. pokud profil – průhledný nebo matný difuzor?
  6. LED napájecí zdroj – pro zapojení do zásuvky nebo vestavný?
  7. případně další informace, které považujete za nutné.
 10. Pevně věříme, že budete spokojeni nejen s našimi výrobky, ale i s našimi službami, a stanete se pravidelnými zákazníky našeho eshopu.
Kontakt:
Logo
LED osvětlení skutečně pro Vás
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.