POŠTOVNÉ ZDARMA!!!
při nákupu nad 3000 Kč

REMAEkoKom - Zelený bod
  1. Úvod
  2. TIPY, TRIKY A ZKUŠENOSTI
  3. Podhledová svítidla
Montáž svítidel do sádrokartonu

Svítidla určená pro montáž do sádrokartonových podhledů najdete v kategorii LED stropní svítidla a LED tenká stropní svítidla.

Q: Je možné montovat svítidla do šikmých stěn a podhledů?

A: Ano, nic tomu nebrání. Naopak někteří zákazníci dávají tomuto umístění přednost, protože využijí i šikmou plochu a osvětlení dá místnosti neobvyklý vzhled. Je to prostě něco trochu jiného než klasické osvětlení ze stropu.

Q: Mám si raději vybrat kulatá nebo hranatá světla?

A: Výběr záleží pouze na vás a vašem vkusu a estetickém vnímání.  V naší nabídce naleznete oba tvary. Obecně lze říct, že hranatá svítidla se hodí do moderních místností, kde jsou i ostatní tvary nábytku a vybavení hranaté. Kulatá svítidla se používají v ostatních případech. Ale nakonec platí, že kolik lidí, tolik různých názorů.

Q: Montují se snadněji kulatá nabo hranatá svítidla?

A: Dle našich zkušeností se snadněji do sádrokartonu dělá otvor pro kulatá světla. Kružítkem nakreslíte požadovaný kruh a přímočarou pilkou proříznete pořadovaný otvor. Doporučujeme udělat nejprve otvor vrtákem pro úvodní nasazení plátku pilky. Při vytváření otvoru pro hranatá svítidla je vhodné použít papírovou šablonu a tu obkreslit na sádrokarton v místě, na kterém plánujete umístit světlo.

Q: Mám již zrekonstruovaný byt se sádrokartonovými podhledy a nyní chci vyměnit stávající svítidla za nová vestavná LED svítidla. Jde to?

A: Ano, není to problém. Jen upozorňujeme na to, že je potřeba zjistit, ve kterých místech na zadní strraně sádrokartonu jsou umístěny hliníkové profily, abyste je při vytváření otvoru pro světlo nepřeřízl. Další  možností - pokud nechcete riskovat - je použít přisazená svítidla.

Q: Jaké použít hmoždinky při montáži přisazených svítidel do sádrokartonu?

A: Podle rad výrobců sádrokartonu by se pro montáž měli použít speciální konické hmoždinky určené právě pro sádrokarton. Vzhledem k nízké váze přisazených LED svítidel však praxe ukázala, že pro uchycení nosných konzolí stačí použít hmoždinky běžné, ve většině případů dodávaných společně s výrobkem.

 

Kontakt:
Logo
LED osvětlení skutečně pro Vás
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.