POŠTOVNÉ ZDARMA!!!
při nákupu nad 3000 Kč

REMAEkoKom - Zelený bod
  1. Úvod
  2. TIPY, TRIKY A ZKUŠENOSTI
  3. Přisazená stropní svítidla
Přisazená stropní svítidla

Q: Jsou lepší kulatá nebo hranatá svítidla?

A: Výběr tvaru svítidle záleží na vašem výběru. Do modernějších prostor se doporučují svítidla hranatá, v ostatních případech svítidla kulatá. Na základě zkušeností našich zákazníků doporučujeme například do koupelen svítidla hranatá, například oblíbené svítídlo SOLIGHT hranaté 15W. Z praktického pohledu jsou při montáži lepší světla kulatá, u hranatých je potřeba řádně proměřit umístění fixační lišty, aby po konečné montáži bylo svítidlo upevněno rovnoběžně se stěnami.

Q: Jaká svítídla vybírat do koupelny?

A: Vzhledem k vlhkosti, která se v koupelně při jejím používání vyskytuje, doporučujeme svítidla s minimálním krytím IP44. Insipraci hledejte v kategorii exteriérových svítidel.

Q: Jaké použít hmoždinky při montáži přisazených svítidel do sádrokartonu?

A: Podle rad výrobců sádrokartonu by se pro montáž měli použít speciální konické hmoždinky určené právě pro sádrokarton. Vzhledem k nízké váze přisazených LED svítidel však praxe ukázala, že pro uchycení nosných konzolí stačí použít hmoždinky běžné, ve většině případů dodávaných společně s výrobkem.

Při montáži přisazených stropních svítidel nezapomeňte na následující:

- Upravte délku přívodních kabelů tak, aby po konečné montáži nevyčnívaly.

- Při montáži koupelnových svítidel (IP44) před zapojením navlékněte gumovou krytku a víčko svorkovnice na kabel, po propojení kabelů to již nejde.

Praktické zkušenosti s montáží svítidla Wave 30W:

Konečně svítidlo s jednoduchou montáží, která je stručně a přehledně popsána na 6 obrázcích v přiloženém montážním návodu. Kromě plochého šroubováku na montáž vodičů do svorkovnice budete potřebovat už jen vrtačku na vyvrtání otvorů pro hmoždinky a křížový šroubovák na utáhnutí 3 vrutů, které drží svítidlo na stropě. Nenechte se zmást malou váhou svítidla, po jeho zapnutí budete ohromeni světelným výkonem. Ještě jednodušší než montáž je ovládání pomocí dálkového ovladače, opět v několika bodech popsané v přiloženém návodu.

 

Kontakt:
Logo
LED osvětlení skutečně pro Vás
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.