POŠTOVNÉ ZDARMA!!!
při nákupu nad 3000 Kč

REMAEkoKom - Zelený bod
  1. Úvod
  2. TIPY, TRIKY A ZKUŠENOSTI
Žárovky Solight s paticí E27

Zkušenosti zákazníků potvrzují, že údaj o tom, jakou klasickou žárovku LED žárovky SOlLIGHT nahrazují, uvedená v popisu na obalu, je značně podceněná. Podle našich zjištění odpovídá svítivost LED žárovek SOLIGHT následujícím klasickým žárovkám:

7W žárovka SOLIGHT - uvedená náhrada 43W žárovky - reálně nahrazuje 60W žárovku

10W žárovka SOLIGHT - uvedená náhrada 60W žárovky - reálně nahrazuje 80W žárovku

12W žárovka SOLIGHT - uvedená náhrada 72W žárovky - reálně nahrazuje 100W žárovku

15W žárovka SOLIGHT - uvedená náhrada 85W žárovky - reálně nahrazuje 1200W žárovku

Montáž svítidel do sádrokartonu

Svítidla určená pro montáž do sádrokartonových podhledů najdete v kategorii LED stropní svítidla a LED tenká stropní svítidla.

Q: Je možné montovat svítidla do šikmých stěn a podhledů?

A: Ano, nic tomu nebrání. Naopak někteří zákazníci dávají tomuto umístění přednost, protože využijí i šikmou plochu a osvětlení dá místnosti neobvyklý vzhled. Je to prostě něco trochu jiného než klasické osvětlení ze stropu.

Q: Mám si raději vybrat kulatá nebo hranatá světla?

A: Výběr záleží pouze na vás a vašem vkusu a estetickém vnímání.  V naší nabídce naleznete oba tvary. Obecně lze říct, že hranatá svítidla se hodí do moderních místností, kde jsou i ostatní tvary nábytku a vybavení hranaté. Kulatá svítidla se používají v ostatních případech. Ale nakonec platí, že kolik lidí, tolik různých názorů.

Q: Montují se snadněji kulatá nabo hranatá svítidla?

A: Dle našich zkušeností se snadněji do sádrokartonu dělá otvor pro kulatá světla. Kružítkem nakreslíte požadovaný kruh a přímočarou pilkou proříznete pořadovaný otvor. Doporučujeme udělat nejprve otvor vrtákem pro úvodní nasazení plátku pilky. Při vytváření otvoru pro hranatá svítidla je vhodné použít papírovou šablonu a tu obkreslit na sádrokarton v místě, na kterém plánujete umístit světlo.

Q: Mám již zrekonstruovaný byt se sádrokartonovými podhledy a nyní chci vyměnit stávající svítidla za nová vestavná LED svítidla. Jde to?

A: Ano, není to problém. Jen upozorňujeme na to, že je potřeba zjistit, ve kterých místech na zadní strraně sádrokartonu jsou umístěny hliníkové profily, abyste je při vytváření otvoru pro světlo nepřeřízl. Další  možností - pokud nechcete riskovat - je použít přisazená svítidla.

 

Přisazená stropní svítidla

Q: Jsou lepší kulatá nebo hranatá svítidla?

A: Výběr tvaru svítidle záleží na vašem výběru. Do modernějších prostor se doporučují svítidla hranatá, v ostatních případech svítidla kulatá. Na základě zkušeností našich zákazníků doporučujeme například do koupelen svítidla hranatá, například oblíbené svítídlo SOLIGHT hranaté 15W. Z praktického pohledu jsou při montáži lepší světla kulatá, u hranatých je potřeba řádně proměřit umístění fixační lišty, aby po konečné montáži bylo svítidlo upevněno rovnoběžně se stěnami.

Q: Jaká svítídla vybírat do koupelny?

A: Vzhledem k vlhkosti, která se v koupelně při jejím používání vyskytuje, doporučujeme svítidla s minimálním krytím IP44. Insipraci hledejte v kategorii exteriérových svítidel.

Při montáži přisazených stropních svítidel nezapomeňte na následující:

- Upravte délku přívodních kabelů tak, aby po konečné montáži nevyčnívaly.

- Při montáži koupelnových svítidel (IP44) před zapojením navlékněte gumovou krytku a víčko svorkovnice na kabel, po propojení kabelů to již nejde.

Kontakt:
Logo
LED osvětlení skutečně pro Vás
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.